Workhand AS er et aksjeselskap, innen engroshandel med klær og skotøy, stiftet i 1946 i Oslo. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 47.7 mill og en driftsmargin på 5.7 %. Omsetningen har holdt seg stabil fra 52,2 mill kr i 2024 til 47,7 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 51 % (2025). Selskapet har 7 registrerte ansatte. Selskapet har 3 aksjonærer: Tom Stokke Invest AS, Jan Olav Stokke Invest AS og Reven AS. Tom Stokke er styreleder og daglig leder. Styret har 3 medlemmer, ledet av Tom Stokke.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Utvikling og videresalg av verneutstyr med hansker som spesialområde.
WORKHAND AS,OSLO — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 910 291 866 · Regnskap2025

Workhand AS har organisasjonsnummer 910291866. Organisasjonsnummeret er et unikt 9-sifret nummer tildelt av Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i Norge.
Ifølge Brønnøysundregistrene driver Workhand AS innen «Engroshandel med klær og skotøy». Dette er selskapets registrerte næringskode (NACE).
Workhand AS hadde en omsetning på 47,7 MNOK for regnskapsåret 2025 ifølge siste innsendte årsregnskap. Regnskapstallene hentes fra Brønnøysundregistrene.
Workhand AS: Omsetningen har holdt seg stabil fra 52,2 mill kr i 2024 til 47,7 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 51 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Styreleder i Workhand AS er Tom Stokke ifølge rolleopplysningene i Enhetsregisteret.
Ifølge Brønnøysundregistrene har Workhand AS Tom Stokke som daglig leder.
Største aksjonær i Workhand AS er Tom Stokke Invest AS med 50,0 % eierandel, ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Opplysningene om Workhand AS hentes nattlig fra Brønnøysundregistrene, slik at endringer i roller, adresse og status fanges opp automatisk. Vil du varsles når noe endrer seg, klikk «Følg selskap» øverst på denne siden.
To styremedlemmer i fellesskap.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Workhand AS hadde en omsetning på 47.7 mill i 2025, med driftsmargin på 5.7 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 47.7 mill | 52.2 mill | 42.3 mill | 42.9 mill | 68.5 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 45.0 mill | 49.6 mill | 40.5 mill | 42.8 mill | 60.8 mill |
| Driftsresultat | 2.7 mill | 2.6 mill | 1.7 mill | 152 380 | 7.8 mill |
| ▶Netto finans | 406 247 | −669 678 | 395 710 | −470 960 | −187 165 |
| Resultat før skatt | 3.1 mill | 1.9 mill | 2.1 mill | −318 579 | 7.6 mill |
| Skattekostnad | – | 426 612 | 466 830 | −70 086 | 1.7 mill |
| Årsresultat | 2.4 mill | 1.5 mill | 1.7 mill | −248 493 | 5.9 mill |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 105 440 | 135 971 | 42 204 | 0 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 1.2 mill | 1.8 mill | 2.1 mill | 1.4 mill |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 46 795 | 46 795 | 46 795 | 46 795 |
| Sum anleggsmidler | 890 114 | 1.4 mill | 2.0 mill | 2.2 mill | 1.5 mill |
| ▶Sum omløpsmidler | 39.2 mill | 35.8 mill | 26.4 mill | 25.5 mill | 33.0 mill |
| Sum eiendeler | 40.1 mill | 37.1 mill | 28.4 mill | 27.7 mill | 34.5 mill |
| ▶Sum egenkapital | 20.3 mill | 17.9 mill | 16.4 mill | 14.7 mill | 15.0 mill |
| ▶Sum langsiktig gjeld | – | 334 504 | 713 061 | 1.1 mill | 554 369 |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 19.8 mill | 18.9 mill | 11.3 mill | 11.9 mill | 18.9 mill |
| Sum gjeld | 19.8 mill | 19.3 mill | 12.0 mill | 12.9 mill | 19.5 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 40.1 mill | 37.1 mill | 28.4 mill | 27.7 mill | 34.5 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.
6 varemerker · 0 patenter · 0 design registrert hos Patentstyret