Vda - Lifting AS er et aksjeselskap, innen teknisk prøving og analyse, stiftet i 2019 i Kopervik. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 75.4 mill og en driftsmargin på 11.5 %. Omsetningen har økt 44 %, fra 52,4 mill kr i 2024 til 75,4 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 26 % (2025). Selskapet har 31 registrerte ansatte. Selskapet har 3 aksjonærer: Dkl Holding AS, Kmv Holding AS og Wbl Lifting Srl. Dag Kåre Larsen er styreleder og daglig leder. Styret har 3 medlemmer, ledet av Dag Kåre Larsen.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Kontroll, sertifisering, utleie, salg av maskiner og utstyr, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretak med tilsvarende virksomhet.
VDA - LIFTING AS,KOPERVIK — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 922 253 765 · Regnskap2025

Vda - Lifting AS har organisasjonsnummer 922253765. Organisasjonsnummeret er et unikt 9-sifret nummer tildelt av Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i Norge.
Hovedaktiviteten til Vda - Lifting AS er registrert som «Teknisk prøving og analyse» i Enhetsregisteret. NACE-koden angir hva virksomheten primært driver med.
Omsetningen til Vda - Lifting AS var 75,4 MNOK for regnskapsåret 2025 ifølge årsregnskapet som er sendt inn til Brønnøysundregistrene.
Vda - Lifting AS: Omsetningen har økt 44 %, fra 52,4 mill kr i 2024 til 75,4 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 26 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Styreleder i Vda - Lifting AS er Dag Kåre Larsen ifølge rolleopplysningene i Enhetsregisteret.
Daglig leder i Vda - Lifting AS er Dag Kåre Larsen ifølge Enhetsregisteret.
Største aksjonær i Vda - Lifting AS er Dkl Holding AS med 33,3 % eierandel, ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Firmadatabasen.no oppdateres nattlig med nye data fra Brønnøysundregistrene. Endringer i roller, adresse, status og andre registerdata fanges opp automatisk. Du kan følge Vda - Lifting AS og få varsel på e-post når vi registrerer endringer — klikk «Følg selskap» øverst på denne siden.
To styremedlemmer i fellesskap.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Vda - Lifting AS hadde en omsetning på 75.4 mill i 2025, med driftsmargin på 11.5 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 75.4 mill | 52.4 mill | 27.0 mill | 47.1 mill | 25.5 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 66.8 mill | 48.4 mill | 25.2 mill | 46.2 mill | 23.7 mill |
| Driftsresultat | 8.7 mill | 3.9 mill | 1.8 mill | 937 560 | 1.8 mill |
| ▶Netto finans | -1.4 mill | −983 052 | −509 154 | −295 072 | −500 075 |
| Resultat før skatt | 7.3 mill | 3.0 mill | 1.3 mill | 642 488 | 1.3 mill |
| Skattekostnad | – | 824 853 | 230 791 | 120 612 | 289 666 |
| Årsresultat | 5.6 mill | 2.1 mill | 1.1 mill | 521 876 | 1.0 mill |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 275 068 | 428 661 | 549 273 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 858 289 | 1.1 mill | 589 600 | 104 600 |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 35 216 | 169 500 | 2.5 mill | 169 500 |
| Sum anleggsmidler | 902 670 | 893 505 | 1.6 mill | 3.5 mill | 823 373 |
| ▶Sum omløpsmidler | 29.1 mill | 17.4 mill | 10.3 mill | 9.4 mill | 2.8 mill |
| Sum eiendeler | 30.0 mill | 18.3 mill | 11.9 mill | 12.9 mill | 3.6 mill |
| ▶Sum egenkapital | 7.9 mill | 2.8 mill | 670 529 | 11 185 | −510 691 |
| ▶Sum langsiktig gjeld | 4.1 mill | 5.0 mill | 6.1 mill | 3.4 mill | 1.0 mill |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 17.9 mill | 10.4 mill | 5.1 mill | 9.5 mill | 3.1 mill |
| Sum gjeld | 22.1 mill | 15.5 mill | 11.2 mill | 12.9 mill | 4.2 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 30.0 mill | 18.3 mill | 11.9 mill | 12.9 mill | 3.6 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.
Totalt tilsagn: 6 000 000 kr fra 2 tildelinger