Scan Safe AS er et aksjeselskap, innen uspesifisert engroshandel, stiftet i 1976 i Stavanger. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 21.9 mill og en driftsmargin på 1.2 %. Omsetningen har holdt seg stabil fra 21,4 mill kr i 2024 til 21,9 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 56 % (2025). Selskapet er heleid av Kyvik & Co AS. Daglig leder er Leif Valaas, styreleder er Thorleif Kyvik.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Handel, import og eksport, samt agenturvirksomhet.
SCAN SAFE AS,STAVANGER — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 916 584 482 · Regnskap2025

Scan Safe AS har organisasjonsnummer 916584482. Organisasjonsnummeret er et unikt 9-sifret nummer tildelt av Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i Norge.
Ifølge Brønnøysundregistrene driver Scan Safe AS innen «Uspesifisert engroshandel». Dette er selskapets registrerte næringskode (NACE).
Siste innsendte årsregnskap viser at Scan Safe AS omsatte for 21,9 MNOK for regnskapsåret 2025. Tallene er hentet fra Brønnøysundregistrene.
Scan Safe AS: Omsetningen har holdt seg stabil fra 21,4 mill kr i 2024 til 21,9 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 56 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Thorleif Kyvik er registrert som styrets leder i Scan Safe AS i Brønnøysundregistrene.
Ifølge Brønnøysundregistrene har Scan Safe AS Leif Valaas som daglig leder.
Scan Safe AS er heleid av Kyvik & Co AS ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Vi synkroniserer data om Scan Safe AS med Brønnøysundregistrene hver natt — nye roller, adresseendringer og statusendringer kommer med automatisk. Du kan få e-postvarsel ved endringer ved å klikke «Følg selskap» øverst på denne siden.
Styrets medlemmer hver for seg. Daglig leder alene.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Scan Safe AS hadde en omsetning på 21.9 mill i 2025, med driftsmargin på 1.2 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 21.9 mill | 21.4 mill | 19.0 mill | 18.1 mill | 20.3 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 21.7 mill | 21.2 mill | 18.8 mill | 17.8 mill | 19.6 mill |
| Driftsresultat | 273 112 | 225 943 | 200 034 | 294 267 | 659 169 |
| ▶Netto finans | −252 373 | −292 700 | −307 814 | −148 749 | −93 743 |
| Resultat før skatt | 20 738 | −66 756 | −107 780 | 145 518 | 565 426 |
| Skattekostnad | – | −14 838 | −23 928 | 32 056 | 124 394 |
| Årsresultat | 16 129 | −51 918 | −83 852 | 113 462 | 441 032 |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 228 472 | 213 634 | 211 706 | 211 652 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 176 726 | 230 470 | 288 087 | 341 559 |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 637 940 | 637 940 | 637 940 | 637 940 |
| Sum anleggsmidler | 1.0 mill | 1.0 mill | 1.1 mill | 1.1 mill | 1.2 mill |
| ▶Sum omløpsmidler | 19.5 mill | 18.1 mill | 19.2 mill | 19.0 mill | 14.4 mill |
| Sum eiendeler | 20.5 mill | 19.2 mill | 20.3 mill | 20.1 mill | 15.6 mill |
| ▶Sum egenkapital | 11.5 mill | 11.5 mill | 11.5 mill | 11.5 mill | 11.4 mill |
| ▶Sum langsiktig gjeld | 2.8 mill | 2.8 mill | 2.4 mill | 1.6 mill | 0 |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 6.3 mill | 4.9 mill | 6.4 mill | 7.0 mill | 4.1 mill |
| Sum gjeld | 9.0 mill | 7.7 mill | 8.7 mill | 8.6 mill | 4.1 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 20.5 mill | 19.2 mill | 20.3 mill | 20.1 mill | 15.6 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.
3 varemerker · 0 patenter · 0 design registrert hos Patentstyret