Restco AS er et aksjeselskap, innen drift av restauranter, stiftet i 1984 i Lillehammer. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 13.1 mill og en driftsmargin på 4.5 %. Omsetningen har falt 48 %, fra 25,2 mill kr i 2024 til 13,1 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 14 % (2025). Selskapet har 2 aksjonærer: Petrea AS og Jabalais AS. Pål Oddmund Lunke er styreleder og daglig leder. Styret har 2 medlemmer, ledet av Pål Oddmund Lunke.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Registrert i Lillehammer kommune, Innlandet
Drive restaurantdrift , utleie og handel, samt det som naturlig har tilknytning til dette herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
RESTCO AS,LILLEHAMMER — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 834 929 872 · Regnskap2025

Restco AS har organisasjonsnummer 834929872. Organisasjonsnummeret er et unikt 9-sifret nummer tildelt av Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i Norge.
Restco AS er registrert med næringskode «Drift av restauranter» i Brønnøysundregistrene. Næringskoden (NACE) beskriver virksomhetens hovedaktivitet.
Omsetningen til Restco AS var 13,1 MNOK for regnskapsåret 2025 ifølge årsregnskapet som er sendt inn til Brønnøysundregistrene.
Restco AS: Omsetningen har falt 48 %, fra 25,2 mill kr i 2024 til 13,1 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 14 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Styreleder i Restco AS er Pål Oddmund Lunke ifølge rolleopplysningene i Enhetsregisteret.
Pål Oddmund Lunke er registrert som daglig leder i Restco AS i Brønnøysundregistrene.
Største aksjonær i Restco AS er Petrea AS med 51,0 % eierandel, ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Opplysningene om Restco AS hentes nattlig fra Brønnøysundregistrene, slik at endringer i roller, adresse og status fanges opp automatisk. Vil du varsles når noe endrer seg, klikk «Følg selskap» øverst på denne siden.
Styrets formann og ett styremedlem i fellesskap.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Restco AS hadde en omsetning på 13.1 mill i 2025, med driftsmargin på 4.5 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 13.1 mill | 25.2 mill | 24.3 mill | 29.3 mill | 22.4 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 12.5 mill | 23.6 mill | 24.9 mill | 29.6 mill | 23.5 mill |
| Driftsresultat | 592 682 | 1.6 mill | −592 500 | −322 941 | -1.2 mill |
| ▶Netto finans | −218 338 | −322 829 | −282 340 | −162 152 | −126 620 |
| Resultat før skatt | 374 344 | 1.3 mill | −874 840 | −485 092 | -1.3 mill |
| Skattekostnad | – | 0 | 0 | −1 | −1 |
| Årsresultat | 374 344 | 1.3 mill | −874 840 | −485 092 | -1.3 mill |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 3.7 mill | 4.7 mill | 5.5 mill | 6.2 mill |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 13 680 | 13 680 | 47 680 | 47 680 |
| Sum anleggsmidler | 2.2 mill | 3.7 mill | 4.7 mill | 5.6 mill | 6.2 mill |
| ▶Sum omløpsmidler | 2.6 mill | 6.8 mill | 5.6 mill | 7.7 mill | 5.4 mill |
| Sum eiendeler | 4.8 mill | 10.5 mill | 10.3 mill | 13.3 mill | 11.6 mill |
| ▶Sum egenkapital | 671 968 | 297 623 | -1.0 mill | −153 152 | 331 940 |
| ▶Sum langsiktig gjeld | – | 3.5 mill | 4.4 mill | 5.1 mill | 5.5 mill |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 1.1 mill | 6.7 mill | 6.9 mill | 8.4 mill | 5.8 mill |
| Sum gjeld | 4.1 mill | 10.2 mill | 11.3 mill | 13.5 mill | 11.3 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 4.8 mill | 10.5 mill | 10.3 mill | 13.3 mill | 11.6 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.
Totalt tilsagn: 41 000 000 kr fra 82 tildelinger