Mestermal AS er et aksjeselskap, innen maler- og glassarbeid, stiftet i 2015 i Vennesla. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 53.3 mill og en driftsmargin på 11.0 %. Omsetningen har falt 15 %, fra 62,7 mill kr i 2024 til 53,3 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 24 % (2025). Selskapet har 45 registrerte ansatte. Selskapet har 2 aksjonærer: Mal I Sør AS og Mestermal Holding AS. Daglig leder er Kristen Larsen, styreleder er Ole Johan Bueklev. Styret har 5 medlemmer, ledet av Ole Johan Bueklev.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Salg av malertjenester, kjøp og salg av aksjer og eiendom samt hva som står i naturlig forbindelse.
MESTERMAL AS,VENNESLA — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 914 871 603 · Regnskap2025

Mestermal AS har organisasjonsnummer 914871603. Organisasjonsnummeret er et unikt 9-sifret nummer tildelt av Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i Norge.
Ifølge Brønnøysundregistrene driver Mestermal AS innen «Maler- og glassarbeid». Dette er selskapets registrerte næringskode (NACE).
Omsetningen til Mestermal AS var 53,3 MNOK for regnskapsåret 2025 ifølge årsregnskapet som er sendt inn til Brønnøysundregistrene.
Mestermal AS: Omsetningen har falt 15 %, fra 62,7 mill kr i 2024 til 53,3 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 24 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Ifølge Brønnøysundregistrene ledes styret i Mestermal AS av Ole Johan Bueklev.
Ifølge Brønnøysundregistrene har Mestermal AS Kristen Larsen som daglig leder.
Største aksjonær i Mestermal AS er Mal I Sør AS med 50,0 % eierandel, ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Opplysningene om Mestermal AS hentes nattlig fra Brønnøysundregistrene, slik at endringer i roller, adresse og status fanges opp automatisk. Vil du varsles når noe endrer seg, klikk «Følg selskap» øverst på denne siden.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Mestermal AS hadde en omsetning på 53.3 mill i 2025, med driftsmargin på 11.0 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 53.3 mill | 62.7 mill | 56.3 mill | 49.1 mill | 44.7 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 47.4 mill | 58.2 mill | 51.8 mill | 43.2 mill | 40.3 mill |
| Driftsresultat | 5.8 mill | 4.5 mill | 4.5 mill | 5.9 mill | 4.4 mill |
| ▶Netto finans | 50 541 | 25 681 | 8 389 | −14 910 | −64 292 |
| Resultat før skatt | 5.9 mill | 4.5 mill | 4.5 mill | 5.9 mill | 4.4 mill |
| Skattekostnad | – | 986 999 | 1.0 mill | 1.3 mill | 987 696 |
| Årsresultat | 4.6 mill | 3.5 mill | 3.5 mill | 4.6 mill | 3.4 mill |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 27 646 | 16 756 | 21 571 | 19 826 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 169 951 | 292 591 | 326 815 | 266 916 |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 114 134 | 197 597 | 309 346 | 348 386 | 286 742 |
| ▶Sum omløpsmidler | 21.5 mill | 20.6 mill | 16.6 mill | 19.0 mill | 13.7 mill |
| Sum eiendeler | 21.6 mill | 20.8 mill | 16.9 mill | 19.3 mill | 14.0 mill |
| ▶Sum egenkapital | 5.1 mill | 4.5 mill | 3.0 mill | 3.0 mill | 3.0 mill |
| ▶Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 17 271 | 66 520 | 117 297 |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 16.5 mill | 16.3 mill | 13.9 mill | 16.3 mill | 10.9 mill |
| Sum gjeld | 16.5 mill | 16.3 mill | 13.9 mill | 16.3 mill | 11.0 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 21.6 mill | 20.8 mill | 16.9 mill | 19.3 mill | 14.0 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.