Vålerveien Landhandleri AS er et aksjeselskap, innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, stiftet i 2017 i Moss. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 39.0 mill og en driftsmargin på 1.5 %. Omsetningen har holdt seg stabil fra 38,2 mill kr i 2024 til 39,0 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 26 % (2025). Selskapet har 19 registrerte ansatte. Selskapet er heleid av Landhandlergruppen Holding AS. Styret har 2 medlemmer, ledet av Stine Severinsen Helmersen.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Dagligvarehandel.
VÅLERVEIEN LANDHANDLERI AS,MOSS — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 919 525 088 · Regnskap2025

Vålerveien Landhandleri AS er registrert i Enhetsregisteret med organisasjonsnummer 919525088. Alle norske virksomheter får et slikt 9-sifret nummer fra Brønnøysundregistrene.
Ifølge Brønnøysundregistrene driver Vålerveien Landhandleri AS innen «Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler». Dette er selskapets registrerte næringskode (NACE).
Vålerveien Landhandleri AS hadde en omsetning på 39,0 MNOK for regnskapsåret 2025 ifølge siste innsendte årsregnskap. Regnskapstallene hentes fra Brønnøysundregistrene.
Vålerveien Landhandleri AS: Omsetningen har holdt seg stabil fra 38,2 mill kr i 2024 til 39,0 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 26 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Stine Severinsen Helmersen er registrert som styrets leder i Vålerveien Landhandleri AS i Brønnøysundregistrene.
Vålerveien Landhandleri AS er heleid av Landhandlergruppen Holding AS ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Ifølge Enhetsregisteret ble Vålerveien Landhandleri AS stiftet i 2017.
Opplysningene om Vålerveien Landhandleri AS hentes nattlig fra Brønnøysundregistrene, slik at endringer i roller, adresse og status fanges opp automatisk. Vil du varsles når noe endrer seg, klikk «Følg selskap» øverst på denne siden.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Vålerveien Landhandleri AS hadde en omsetning på 39.0 mill i 2025, med driftsmargin på 1.5 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 39.0 mill | 38.2 mill | 36.0 mill | 35.8 mill | 40.4 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 38.4 mill | 37.6 mill | 35.5 mill | 35.7 mill | 40.4 mill |
| Driftsresultat | 599 775 | 540 275 | 565 746 | 23 784 | 64 755 |
| ▶Netto finans | −84 622 | −147 838 | −165 437 | −151 986 | −82 694 |
| Resultat før skatt | 515 153 | 392 437 | 400 308 | −128 202 | −17 939 |
| Skattekostnad | – | 87 378 | 90 871 | −29 308 | −3 578 |
| Årsresultat | 398 872 | 305 059 | 309 437 | −98 894 | −14 361 |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 8 614 | 5 004 | 25 992 | 0 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 101 188 | 146 656 | 292 815 | 378 070 |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 346 330 | 593 979 | 593 979 | 86 979 |
| Sum anleggsmidler | 316 497 | 456 132 | 745 639 | 912 786 | 465 049 |
| ▶Sum omløpsmidler | 5.0 mill | 5.3 mill | 5.1 mill | 5.3 mill | 5.1 mill |
| Sum eiendeler | 5.3 mill | 5.8 mill | 5.8 mill | 6.2 mill | 5.6 mill |
| ▶Sum egenkapital | 1.4 mill | 1.0 mill | 948 416 | 886 745 | 985 639 |
| ▶Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 3 316 |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 3.9 mill | 4.8 mill | 4.9 mill | 5.3 mill | 4.6 mill |
| Sum gjeld | 3.9 mill | 4.8 mill | 4.9 mill | 5.3 mill | 4.6 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 5.3 mill | 5.8 mill | 5.8 mill | 6.2 mill | 5.6 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.