Staven Grus AS er et aksjeselskap, innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, stiftet i 2020 i Myre. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 128.0 mill og en driftsmargin på 9.2 %. Omsetningen har økt 47 %, fra 87,0 mill kr i 2024 til 128,0 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 41 % (2025). Selskapet har 66 registrerte ansatte. Selskapet er heleid av Stavtinden Holding AS. Daglig leder er Trond Stavøy, styreleder er Svein Erik Nicolaysen. Styret har 3 medlemmer, ledet av Svein Erik Nicolaysen.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Produksjon og salg av stein og grusmasser, samt virksomhet som hører naturlig sammen med slik næring, herunder transport med maskiner, lastebiler og båter.
STAVEN GRUS AS,MYRE — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 924 966 246 · Regnskap2025

Staven Grus AS har organisasjonsnummer 924966246. Organisasjonsnummeret er et unikt 9-sifret nummer tildelt av Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i Norge.
Staven Grus AS er registrert med næringskode «Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin» i Brønnøysundregistrene. Næringskoden (NACE) beskriver virksomhetens hovedaktivitet.
Omsetningen til Staven Grus AS var 128,0 MNOK for regnskapsåret 2025 ifølge årsregnskapet som er sendt inn til Brønnøysundregistrene.
Staven Grus AS: Omsetningen har økt 47 %, fra 87,0 mill kr i 2024 til 128,0 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 41 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Svein Erik Nicolaysen er registrert som styrets leder i Staven Grus AS i Brønnøysundregistrene.
Trond Stavøy er registrert som daglig leder i Staven Grus AS i Brønnøysundregistrene.
Staven Grus AS er heleid av Stavtinden Holding AS ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Vi synkroniserer data om Staven Grus AS med Brønnøysundregistrene hver natt — nye roller, adresseendringer og statusendringer kommer med automatisk. Du kan få e-postvarsel ved endringer ved å klikke «Følg selskap» øverst på denne siden.
Styrets leder alene eller to styremedlemmer i fellesskap.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Staven Grus AS hadde en omsetning på 128.0 mill i 2025, med driftsmargin på 9.2 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 128.0 mill | 87.0 mill | 94.5 mill | 80.6 mill | 64.5 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 116.2 mill | 87.6 mill | 85.9 mill | 74.1 mill | 60.5 mill |
| Driftsresultat | 11.8 mill | −571 047 | 8.6 mill | 6.4 mill | 3.9 mill |
| ▶Netto finans | -1.7 mill | -1.5 mill | -1.2 mill | −480 941 | −434 613 |
| Resultat før skatt | 10.1 mill | -2.0 mill | 7.4 mill | 5.9 mill | 3.5 mill |
| Skattekostnad | – | −443 664 | 1.6 mill | 1.3 mill | 768 494 |
| Årsresultat | 7.9 mill | -1.6 mill | 5.7 mill | 4.6 mill | 2.7 mill |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 281 817 | 0 | 398 709 | 96 377 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 17.5 mill | 18.2 mill | 7.4 mill | 7.3 mill |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 17.9 mill | 17.8 mill | 18.2 mill | 7.8 mill | 7.4 mill |
| ▶Sum omløpsmidler | 43.6 mill | 31.5 mill | 35.2 mill | 33.9 mill | 26.0 mill |
| Sum eiendeler | 61.4 mill | 49.2 mill | 53.4 mill | 41.7 mill | 33.4 mill |
| ▶Sum egenkapital | 25.4 mill | 17.9 mill | 19.4 mill | 13.7 mill | 9.1 mill |
| ▶Sum langsiktig gjeld | 14.7 mill | 15.5 mill | 17.4 mill | 7.7 mill | 8.5 mill |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 21.3 mill | 15.9 mill | 16.6 mill | 20.3 mill | 15.8 mill |
| Sum gjeld | 36.1 mill | 31.4 mill | 34.0 mill | 28.0 mill | 24.3 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 61.4 mill | 49.2 mill | 53.4 mill | 41.7 mill | 33.4 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.