Samvinlaget AS er et aksjeselskap, innen engroshandel med drikkevarer, stiftet i 2019 i Oslo. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 34.4 mill og en driftsmargin på 10.8 %. Omsetningen har falt 24 %, fra 45,4 mill kr i 2024 til 34,4 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 12 % (2025). Selskapet har 2 aksjonærer: Famsa Invest AS og Eisa AS. Daglig leder er Arnt Roar Strøm, styreleder er Lars Olav Saga. Styret har 3 medlemmer, ledet av Lars Olav Saga.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Engroshandel av vin og brennevin.
SAMVINLAGET AS,OSLO — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 923 615 679 · Regnskap2025

Organisasjonsnummeret til Samvinlaget AS er 923615679. Nummeret tildeles av Brønnøysundregistrene og identifiserer virksomheten entydig i alle offentlige registre.
Samvinlaget AS er registrert med næringskode «Engroshandel med drikkevarer» i Brønnøysundregistrene. Næringskoden (NACE) beskriver virksomhetens hovedaktivitet.
Omsetningen til Samvinlaget AS var 34,4 MNOK for regnskapsåret 2025 ifølge årsregnskapet som er sendt inn til Brønnøysundregistrene.
Samvinlaget AS: Omsetningen har falt 24 %, fra 45,4 mill kr i 2024 til 34,4 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er tilfredsstillende på 12 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Styreleder i Samvinlaget AS er Lars Olav Saga ifølge rolleopplysningene i Enhetsregisteret.
Ifølge Brønnøysundregistrene har Samvinlaget AS Arnt Roar Strøm som daglig leder.
Største aksjonær i Samvinlaget AS er Famsa Invest AS med 79,0 % eierandel, ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Opplysningene om Samvinlaget AS hentes nattlig fra Brønnøysundregistrene, slik at endringer i roller, adresse og status fanges opp automatisk. Vil du varsles når noe endrer seg, klikk «Følg selskap» øverst på denne siden.
To styremedlemmer i fellesskap.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Samvinlaget AS hadde en omsetning på 34.4 mill i 2025, med driftsmargin på 10.8 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 34.4 mill | 45.4 mill | 37.8 mill | 29.0 mill | 20.5 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 30.7 mill | 38.8 mill | 30.1 mill | 23.3 mill | 15.7 mill |
| Driftsresultat | 3.7 mill | 6.7 mill | 7.7 mill | 5.7 mill | 4.7 mill |
| ▶Netto finans | −32 955 | 211 496 | −43 622 | 123 661 | −127 374 |
| Resultat før skatt | 3.7 mill | 6.9 mill | 7.7 mill | 5.8 mill | 4.6 mill |
| Skattekostnad | – | 1.5 mill | 1.7 mill | 1.3 mill | 1.0 mill |
| Årsresultat | 2.8 mill | 5.3 mill | 6.0 mill | 4.5 mill | 3.6 mill |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 6.0 mill | 7.6 mill | 775 000 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 5.2 mill | 6.0 mill | 7.6 mill | 775 000 | 0 |
| ▶Sum omløpsmidler | 24.0 mill | 24.0 mill | 23.8 mill | 21.9 mill | 14.8 mill |
| Sum eiendeler | 29.2 mill | 30.0 mill | 31.4 mill | 22.6 mill | 14.8 mill |
| ▶Sum egenkapital | 3.5 mill | 3.3 mill | 1.0 mill | 1.9 mill | 867 241 |
| ▶Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 17 213 |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 25.8 mill | 26.7 mill | 30.4 mill | 20.7 mill | 13.9 mill |
| Sum gjeld | 25.8 mill | 26.7 mill | 30.4 mill | 20.7 mill | 13.9 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 29.2 mill | 30.0 mill | 31.4 mill | 22.6 mill | 14.8 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.
1 varemerker · 0 patenter · 0 design registrert hos Patentstyret