Øye & Co AS er et aksjeselskap, innen oppføring av bygninger, stiftet i 1996 i Oslo. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 59.3 mill og en driftsmargin på 0.3 %. Omsetningen har økt 27 %, fra 46,8 mill kr i 2024 til 59,3 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 44 % (2025). Selskapet har 25 registrerte ansatte. Selskapet har 10 aksjonærer. Daglig leder er Monica Mjønes Varan, styreleder er Pål Johan Øye. Styret har 3 medlemmer, ledet av Pål Johan Øye.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Ordinær entreprenørvirksomhet samt hva der står i forbindelse samt overtakelse og deltakelse i likelydende selskaper.
ØYE & CO AS,OSLO — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 976 536 436 · Regnskap2025

Øye & Co AS har organisasjonsnummer 976536436. Organisasjonsnummeret er et unikt 9-sifret nummer tildelt av Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i Norge.
Hovedaktiviteten til Øye & Co AS er registrert som «Oppføring av bygninger» i Enhetsregisteret. NACE-koden angir hva virksomheten primært driver med.
Øye & Co AS hadde en omsetning på 59,3 MNOK for regnskapsåret 2025 ifølge siste innsendte årsregnskap. Regnskapstallene hentes fra Brønnøysundregistrene.
Øye & Co AS: Omsetningen har økt 27 %, fra 46,8 mill kr i 2024 til 59,3 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 44 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Styreleder i Øye & Co AS er Pål Johan Øye ifølge rolleopplysningene i Enhetsregisteret.
Monica Mjønes Varan er registrert som daglig leder i Øye & Co AS i Brønnøysundregistrene.
Største aksjonær i Øye & Co AS er Pål Johan Øye med 40,3 % eierandel, ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Firmadatabasen.no oppdateres nattlig med nye data fra Brønnøysundregistrene. Endringer i roller, adresse, status og andre registerdata fanges opp automatisk. Du kan følge Øye & Co AS og få varsel på e-post når vi registrerer endringer — klikk «Følg selskap» øverst på denne siden.
Styrets medlemmer hver for seg.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Øye & Co AS hadde en omsetning på 59.3 mill i 2025, med driftsmargin på 0.3 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 59.3 mill | 46.8 mill | 59.4 mill | 55.5 mill | 53.6 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 59.1 mill | 48.4 mill | 57.8 mill | 52.6 mill | 51.2 mill |
| Driftsresultat | 173 556 | -1.7 mill | 1.6 mill | 2.9 mill | 2.4 mill |
| ▶Netto finans | 70 318 | 16 709 | 13 524 | 72 987 | 24 441 |
| Resultat før skatt | 243 874 | -1.6 mill | 1.6 mill | 2.9 mill | 2.4 mill |
| Skattekostnad | – | −40 509 | 356 270 | 645 149 | 525 540 |
| Årsresultat | 250 005 | -1.6 mill | 1.2 mill | 2.3 mill | 1.9 mill |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 1.1 mill | 802 825 | 710 880 | 439 356 |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 2.7 mill | 2.5 mill | 2.5 mill | 1.9 mill |
| Sum anleggsmidler | 4.0 mill | 3.8 mill | 3.3 mill | 3.2 mill | 2.3 mill |
| ▶Sum omløpsmidler | 10.6 mill | 7.5 mill | 11.4 mill | 12.4 mill | 11.0 mill |
| Sum eiendeler | 14.7 mill | 11.3 mill | 14.7 mill | 15.6 mill | 13.3 mill |
| ▶Sum egenkapital | 6.4 mill | 6.2 mill | 7.9 mill | 6.7 mill | 5.6 mill |
| ▶Sum langsiktig gjeld | – | 6 131 | 50 753 | 21 401 | 13 928 |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 8.2 mill | 5.1 mill | 6.8 mill | 8.8 mill | 7.7 mill |
| Sum gjeld | 8.2 mill | 5.1 mill | 6.8 mill | 8.8 mill | 7.8 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 14.7 mill | 11.3 mill | 14.7 mill | 15.6 mill | 13.3 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.