Mirmorax AS er et aksjeselskap, innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet i 2009 i Sandnes. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 28.2 mill og en driftsmargin på 30.6 %. Omsetningen har økt 72 %, fra 16,4 mill kr i 2024 til 28,2 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 66 % (2025). Selskapet har 8 registrerte ansatte. Selskapet har 10 aksjonærer. Daglig leder er Ottar Vikingstad, styreleder er Gunnar Hviding. Styret har 4 medlemmer, ledet av Gunnar Hviding.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Produktutvikling, ingeniørtjenester og salg av produkter, samt konsulentarbeide innen produktutvikling og strategiutvikling innen olje- og gassmarkedet.
MIRMORAX AS,SANDNES — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 994 896 784 · Regnskap2025

Organisasjonsnummeret til Mirmorax AS er 994896784. Nummeret tildeles av Brønnøysundregistrene og identifiserer virksomheten entydig i alle offentlige registre.
Ifølge Brønnøysundregistrene driver Mirmorax AS innen «Annen teknisk konsulentvirksomhet». Dette er selskapets registrerte næringskode (NACE).
Omsetningen til Mirmorax AS var 28,2 MNOK for regnskapsåret 2025 ifølge årsregnskapet som er sendt inn til Brønnøysundregistrene.
Mirmorax AS: Omsetningen har økt 72 %, fra 16,4 mill kr i 2024 til 28,2 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 66 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Gunnar Hviding er registrert som styrets leder i Mirmorax AS i Brønnøysundregistrene.
Daglig leder i Mirmorax AS er Ottar Vikingstad ifølge Enhetsregisteret.
Største aksjonær i Mirmorax AS er T.d. Veen AS med 20,6 % eierandel, ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Firmadatabasen.no oppdateres nattlig med nye data fra Brønnøysundregistrene. Endringer i roller, adresse, status og andre registerdata fanges opp automatisk. Du kan følge Mirmorax AS og få varsel på e-post når vi registrerer endringer — klikk «Følg selskap» øverst på denne siden.
Styrets leder alene.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Mirmorax AS hadde en omsetning på 28.2 mill i 2025, med driftsmargin på 30.6 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 28.2 mill | 16.4 mill | 6.2 mill | 4.9 mill | 8.7 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 19.6 mill | 11.9 mill | 6.2 mill | 4.5 mill | 8.3 mill |
| Driftsresultat | 8.6 mill | 4.5 mill | −29 445 | 480 663 | 403 812 |
| ▶Netto finans | −197 782 | −384 488 | 316 003 | 121 119 | −164 700 |
| Resultat før skatt | 8.4 mill | 4.2 mill | 286 558 | 601 782 | 239 112 |
| Skattekostnad | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | 8.4 mill | 4.2 mill | 286 558 | 601 782 | 239 112 |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 5.2 mill | 5.2 mill | 5.2 mill | 3.1 mill |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 68 537 | 110 912 | 367 302 | 487 838 |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 5.3 mill | 5.3 mill | 5.4 mill | 5.6 mill | 3.6 mill |
| ▶Sum omløpsmidler | 18.7 mill | 16.8 mill | 3.6 mill | 2.0 mill | 3.5 mill |
| Sum eiendeler | 24.0 mill | 22.1 mill | 9.0 mill | 7.6 mill | 7.1 mill |
| ▶Sum egenkapital | 15.9 mill | 7.5 mill | 1.9 mill | 1.5 mill | 941 672 |
| ▶Sum langsiktig gjeld | 940 833 | 1.6 mill | 2.2 mill | 2.8 mill | 4.0 mill |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 7.2 mill | 13.0 mill | 4.9 mill | 3.2 mill | 2.2 mill |
| Sum gjeld | 8.1 mill | 14.6 mill | 7.1 mill | 6.0 mill | 6.2 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 24.0 mill | 22.1 mill | 9.0 mill | 7.6 mill | 7.1 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.
Totalt tilsagn: 103 050 000 kr fra 100 tildelinger