Habu Sampling AS er et aksjeselskap, innen bygging av sivile skip og flytende materiell, stiftet i 2011 i Tananger. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 8.5 mill og en driftsmargin på 22.6 %. Omsetningen har holdt seg stabil fra 9,0 mill kr i 2024 til 8,5 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 74 % (2025). Selskapet har 3 aksjonærer: Habu Holding AS, Emol AS og Eimund Sletten. Daglig leder er Thomas Hetland, styreleder er Eimund Sletten. Styret har 2 medlemmer, ledet av Eimund Sletten.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene
Salg, service og utleie av teknisk utstyr samt deltakselse i andre selskaper.
HABU SAMPLING AS,TANANGER — jo større areal, jo sterkere økonomi.Org.nr 996 495 574 · Regnskap2025

Habu Sampling AS har organisasjonsnummer 996495574. Organisasjonsnummeret er et unikt 9-sifret nummer tildelt av Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i Norge.
Habu Sampling AS er registrert med næringskode «Bygging av sivile skip og flytende materiell» i Brønnøysundregistrene. Næringskoden (NACE) beskriver virksomhetens hovedaktivitet.
Siste innsendte årsregnskap viser at Habu Sampling AS omsatte for 8,5 MNOK for regnskapsåret 2025. Tallene er hentet fra Brønnøysundregistrene.
Habu Sampling AS: Omsetningen har holdt seg stabil fra 9,0 mill kr i 2024 til 8,5 mill kr i 2025. Driftsresultatet var positivt i 2025. Egenkapitalandelen er solid på 74 % (2025). Tallene er hentet fra årsregnskap innsendt til Brønnøysundregistrene.
Styreleder i Habu Sampling AS er Eimund Sletten ifølge rolleopplysningene i Enhetsregisteret.
Thomas Hetland er registrert som daglig leder i Habu Sampling AS i Brønnøysundregistrene.
Største aksjonær i Habu Sampling AS er Habu Holding AS med 51,4 % eierandel, ifølge Skatteetatens aksjonærregister.
Vi synkroniserer data om Habu Sampling AS med Brønnøysundregistrene hver natt — nye roller, adresseendringer og statusendringer kommer med automatisk. Du kan få e-postvarsel ved endringer ved å klikke «Følg selskap» øverst på denne siden.
To styremedlemmer i fellesskap.
Nøkkeltall 2025 · hovedtall fra Regnskapsregisteret
Habu Sampling AS hadde en omsetning på 8.5 mill i 2025, med driftsmargin på 22.6 %.
Detaljert oppstilling fra årsregnskapet er tilgjengelig for 2021–2024. Tallene for 2025 er hentet fra Regnskapsregisteret og viser kun hovedsummer.
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum driftsinntekter | 8.5 mill | 9.0 mill | 9.5 mill | 4.0 mill | 6.0 mill |
| ▶Sum driftskostnader | 6.6 mill | 7.2 mill | 8.9 mill | 3.9 mill | 6.0 mill |
| Driftsresultat | 1.9 mill | 1.8 mill | 592 800 | 98 273 | −47 358 |
| ▶Netto finans | −297 333 | −388 593 | −363 115 | −36 776 | −261 506 |
| Resultat før skatt | 1.6 mill | 1.4 mill | 229 685 | 61 497 | −308 865 |
| Skattekostnad | – | 306 790 | 673 | 0 | 0 |
| Årsresultat | 1.3 mill | 1.1 mill | 229 012 | 61 497 | −308 865 |
← Sveip for å se mer
| 2025* | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| ▶Sum immaterielle eiendeler | – | 359 330 | 666 120 | 666 793 | 666 793 |
| ▶Sum varige driftsmidler | – | 1.2 mill | 1.6 mill | 2.3 mill | 3.1 mill |
| ▶Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 655 406 | 1.6 mill | 2.3 mill | 3.0 mill | 3.7 mill |
| ▶Sum omløpsmidler | 5.9 mill | 5.3 mill | 5.2 mill | 4.6 mill | 2.5 mill |
| Sum eiendeler | 6.6 mill | 6.9 mill | 7.5 mill | 7.6 mill | 6.2 mill |
| ▶Sum egenkapital | 4.9 mill | 3.6 mill | 2.5 mill | 2.3 mill | 2.2 mill |
| ▶Sum langsiktig gjeld | – | 56 221 | 245 609 | 1.0 mill | 1.9 mill |
| ▶Sum kortsiktig gjeld | 1.7 mill | 3.2 mill | 4.7 mill | 4.3 mill | 2.1 mill |
| Sum gjeld | 1.7 mill | 3.3 mill | 5.0 mill | 5.4 mill | 4.0 mill |
| Sum egenkapital og gjeld | 6.6 mill | 6.9 mill | 7.5 mill | 7.6 mill | 6.2 mill |
← Sveip for å se mer
Beløp i NOK. mill = millioner, mrd = milliarder.
Kilde: Brønnøysundregistrene (PDF)
* Kun hovedsummer — hentet fra Regnskapsregisteret, ikke fra årsregnskapet i PDF.